Необроблена деревина: чим торгують на електронних торгах
Необробленою деревиною вважаються первісні матеріали, що добуваються розподіленням на кілька частин звалених деревних колод та дерев, які застосовуються для подальшої переробки та використання.
Які класи деревини можна придбати
Зрідка можна знайти повністю ідеальну необроблену деревину, бо ж це є матеріал природного походження, адже мають місце різноманітні види форм, дефекти та сучки. А ще можуть траплятися випадки паразитарного ураження, яке впливає на структуру та порушує забарвлення.
Через ці особливості необроблену деревину, яка пропонується на електронних торгах, зазвичай поділяють на класи:
- добірний перший (елітна, найкоштовніша деревина без сучків або ж не більше двох у кількох метрах друг від друга, тріщини менше 10%, деревні волокна відхиляються максимум на 5 градусів від прямої) – для подальшого створення преміальної продукції;
- другий (без сучків, тріщини менше чверті довжини, без прорості та механічних пошкоджень, типових кольорів) для меблевої промисловості та будівництва;
- третій (можливі сучки з діаметром до 20 міліметрів та тріщини завбільшки 1 міліметру, якщо їхня довжина не перебільшує третину загальної довжини, максимум 3 роз’їджені жуками чи трухляві ділянки на погонний метр, припустимі механічні пошкодження та вкраплення іншого кольору, проте це нерідко пристойні матеріали) – для будівництва альтанок чи лазень;
- четвертий (припустимі відхилення волокон, різні відтінки кольору, тріщини та сучки, бо ж така деревина досить недорога) – призначається здебільше для пакувальної продукції);
- п’ятий – вся необроблені деревина, що не дотягує якості до вимог навіть 4 класу, але чудово підходить для піддонів та опалубок на будівництві, для листових пиломатеріалів, фанери, волокнистих та деревостружкових плит, оргаліту та інших матеріалів, що не потребують гарної якості сировини.
Звісно, що чим менший клас необробленої деревини, тим вона дешевше коштує.
Наявні породи необробленої деревини
На електронних торгах можливо придбати наступні породи необробленої деревини:
- хвойні (сосна, ялина, модрина, ялівець, туя, тіс);
- листяні (горобина, яблуня, горіх, акація, груша, осика, клен, береза, граб, бук, ясен, дуб).
Тобто, в залежності від потреби подальшого використання і обробки на торгах наявні як м’які, так і тверді породи необробленої деревини.
Як можна долучитися до електронних торгів на необроблену деревину
Є чітке держрегулювання торгівлі необробленою деревиною. Прогнозується розвиток цієї галузі завдяки прозорій процедурі, що забезпечує чесні конкурентні умови для учасників торгів.
Проводити їх в Україні мають право лише акредитовані національною комісією з цінних паперів і фондового ринку біржі. Тож участь може прийняти будь-яка особа чи організація для купівлі або продажу необробленої деревини, набувши членства на такій біржі.
Варто обрати кваліфіковану та досвідчену структуру, яка має бездоганну репутацію. УУБ здійснює професійну діяльність з 1997 р., отже надійність партнерства перевірена часом. Слушно буде задля участі в торгах зареєструватися саме тут https://www.uub.com.ua/torgy-ta-auktsiony/neobroblena-derevyna/zahalna-informatsiya-dlya-uchasnykiv-rynku/.
комментариев